Co je přírodní hliněná omítka?

Hliněnou omítku můžete použít v exteriéru i interiéru. Můžete ji mít i v paneláku, ale to budete je mít spíš pro očko a dobrý pocit, než pro užitné vlastnosti hliněné omítky. Aby bylo jasno, v exteriéru vám raději doporučujeme jiný materiál, než hliněnou omítku. V exteriéru je potřeba mít omítku domyšlenou do puntíku, především kvůli dešti. Jedná se o směs jílů a písků o různé zrnitosti. Omítka drží u sebe a při sobě právě díky jílu. Zlepšit její vlastnosti můžeme přidáním slámy, plev, konopného pazdeří nebo kravské mrvy.

Další příbuzné otázky

Jaký je rozdíl mezi benátským a marockým štukem?

Rozdíl mezi benátským a marockým štukem je ve schopnosti nenasákat vodu. Benátský štuk pro styk s vodou není vůbec vhodný. Oproti tomu marocký štuk je super do sprchových koutů, k vaně (i do vany), na podlahu, do koupelny, na wc, kolem kuchyňské linky a podobně. Nahrazuje fuknci obkladů. Je potřeba ho ale čistit trochu jinak, než klasické obklady.

Je možné aplikovat hliněnou omítku přímo na běžnou omítku?

Na běžnou omítku bez nátěru lze dát hliněnou omítku snadno. Pokud je opatřena nátěrem, je potřeba zvolit složitější postup a povrch si připravit.

golem hlinař

Další informace k této službě si můžete zjistit zde