Co je přírodní vápenná omítka?

Vápenná omítka je přírodní verze omítek pro exteriér i interiér. V exteriéru zvládá déšť a povětrnostní podmínky. V koupelně ji můžete mít taktéž, ovšem v místech kontaktu s vodou doporučujeme třeba marocký štuk.

Vyrobena je z přírodních materiálů jako je vápno a písek. Vtipná věc kolem vápenné omítky je oxid uhličitý. Ten vápenná omítka při své výrobě uvolňuje. A při vysýchání zase absorbuje. Jenže do sebe nenatáhne víc oxidu, než kolik sama vypustila. Takže se dá říci, že je ekologicky neutrální.

Vápenná omítka je vhodná pro difuzně otevřené konstrukce. Velmi dobře propouští vodní páry, což umožňuje stavbám "dýchat" a regulovat vlhkost.

Nejčastěji se používá v památkově chráněných objektech. Můžete ji ale realizovat na novostavbách i klasických rekonstrukcích. Nemusíte se bát, že váš dům vypadat jako ze skanzenu. Vápennou omítku jsme již realizovali v nejrůznějších interiérech, od moderních po tradiční. A můžete ji mít i v paneláku.

Další příbuzné otázky

Kam se hodí vápenná omítka?

Vápenná omítka je vhodná do exteriéru i interiéru. V exteriéru je možné opatřit ji barevným vápenným nátěrem nebo speciálním nátěrem, který ji zpevní a prodlouží životnost. Vápenná omítka také plní požadavky pro difuzně otevřené konstrukce a hodí se do novostaveb i starších domů. Je to přírodní a tradiční varianta vhodná pro moderní řešení.

Kdy dělat vápenné omítky - fáze stavby?

V interiéru se vápenné omítky realizují ve stejné fázi stavby jako konvenční. Čili hrubá stavba - rozvody - omítky - podlaha - nátěr.
V exteriéru také jako u konvenčních. Prostě na závěr stavby.

golem hlinař

Další informace k této službě si můžete zjistit zde