Jaké barvy může mít hliněná omítka?

Hliněná omítka může hrát různými barvami, od modré, přes hnědou, červenou a růžovou, po žlutou. Pohybujeme se ale v zemitých tónech. Nečekejte bazénovou modrou nebo krvavou červenou. Základ tvoří asi 15 odstínů, do kterých lze přidat pigment.

Můžete se stavit přímo k nám na Zelenou Horu u Vyškova a spoustu odstínu si prohlédnout a dokonce i osahat různé druhy finálních povrchů. Není to nuda o třech hnědých tónech, ale chápeme se, že z principu nejde dosáhnout všech barev. Zdroje pro hliněnou omítku i přidaný pigment jsou zkrátka přírodní.

Další příbuzné otázky

Jaký je rozdíl mezi benátským a marockým štukem?

Rozdíl mezi benátským a marockým štukem je ve schopnosti nenasákat vodu. Benátský štuk pro styk s vodou není vůbec vhodný. Oproti tomu marocký štuk je super do sprchových koutů, k vaně (i do vany), na podlahu, do koupelny, na wc, kolem kuchyňské linky a podobně. Nahrazuje fuknci obkladů. Je potřeba ho ale čistit trochu jinak, než klasické obklady.

Je možné aplikovat hliněnou omítku přímo na běžnou omítku?

Na běžnou omítku bez nátěru lze dát hliněnou omítku snadno. Pokud je opatřena nátěrem, je potřeba zvolit složitější postup a povrch si připravit.

golem hlinař

Další informace k této službě si můžete zjistit zde