Kolik stojí 1m2 hliněné omítky?

Pro hrubý odhad ceny realizace hliněných omítek používáme jednoduchý přepočet. Ve chvíli, kdy budete mít změřené m2 stěn, stačí toto číslo vynásobit 1200 Kč. V současné chvíli je to koeficient, který používáme k odhadům cen. V této sumě je zahrnuta jak práce a kupovaný materiál, tak i náklady na ubytování, dopravu a vše ostatní potřebné. Pokud se budeme snažit ušetřit a vy přiložíte ruku k dílu, možná se dostaneme k 1000 kč/m2. Pokud si člověk začne hrát s detaily, barvami a tvary, hravě se dostane nad 1500 Kč/m2. Pokud vás tyto částky neodradí, můžeme přejít k dalším krokům a hledat způsoby, jak vaše přání proměnit v realitu.

STRUČNÁ ODPOVĚĎ - od 1000 Kč/m2 do 1500 Kč/m2

Další příbuzné otázky

Jaký je rozdíl mezi benátským a marockým štukem?

Rozdíl mezi benátským a marockým štukem je ve schopnosti nenasákat vodu. Benátský štuk pro styk s vodou není vůbec vhodný. Oproti tomu marocký štuk je super do sprchových koutů, k vaně (i do vany), na podlahu, do koupelny, na wc, kolem kuchyňské linky a podobně. Nahrazuje fuknci obkladů. Je potřeba ho ale čistit trochu jinak, než klasické obklady.

Je možné aplikovat hliněnou omítku přímo na běžnou omítku?

Na běžnou omítku bez nátěru lze dát hliněnou omítku snadno. Pokud je opatřena nátěrem, je potřeba zvolit složitější postup a povrch si připravit.

golem hlinař

Další informace k této službě si můžete zjistit zde