Přírodní izolace: co je potřeba promyslet dopředu?

Co je potřeba promyslet dopředu?

  1. Finance - přírodní izolace jsou cenově náročnější v porovnání s konvenčními materiály.
  2. Význam - má smysl dávat přírodní izolaci na každé místo v domě? Pokud Vám záleží na planetě, tak ano. Ovšem v případě, že máte vylitou železobetonovou základovou desku a plánujete podkladní beton pod lepenou podlahu nebo dlažbu, postrádá smysl do podlahy vložit přírodní izolaci. Ve zbytku domu ale už smysl dávat může.
  3. Tloušťka izolace - s ní pomůže projektant, který to celé spočítá a navrhne. Nicméně máme pro vás malý tip, pokud plánujete obytné podkroví: tloušťka izolace by měla být alespoň 25 cm, tak s tím počítejte při plánování prostoru. Fasádu nejčastěji zateplujeme 10 - 15 cm vrstvou.
  4. Typ akce - rekonstrukce zpravidla vyžaduje aplikaci roštu a vložení měkké izolace (důvodem jsou často nerovnosti stěn). To má výhodu v tom, že můžete reagovat na různé tloušťky stěn v domě a dle toho volit tloušťku izolace. Nevýhodou je náročnější stavební proces oproti tvrdé izolaci.
  5. Typ akce - novostavba z cihel a tvárnic je pohodlná v tom, že když se vám povedou rovné stěny, nalepíte na ně tvrdou přírodní izolaci a na ni už nanášíte omítku. Ačkoliv pořizovací cena tvrdých desek je vyšší, vyžaduje tvrdá izolace méně pracovních procesů.

Další příbuzné otázky

Jak vybrat přírodní izolaci?

Když vybíráte přírodní izolaci pro váš dům, pak samotný materiál můžete vybírat podle svého pocitu a peněženky. Pokud je vám sympatičtější některý z materiálů, například konopí, nechte si ho nacenit. A uvidíte, co na to vaše peněženka 🙂 Velmi oblíbená přírodní izolace je dřevovlákno.

Možná vás zajímá, kolik stojí přírodní izolace?

Je možné dům zateplit zevnitř?

Ano, je možné zateplit dům zevnitř. Ale:

  • ubíráte si obytný prostor,
  • rosný bod si přenášíte do konstrukce; zima prostoupí stěnou a narazí na izolaci, v tomto místě vznikne rosný bod.

Tato varianta může být řešením pro památkově chráněné objekty, ale je to, řekněme, horší varianta.

Může vás také zajímat, jak zateplit dům s ozdobnou fasádou.

golem hlinař

Další informace k této službě si můžete zjistit zde