Proč potřebuji hliněnou omítku?

Proč byste měli mít doma hliněnou omítku? Hliněné omítky jsou atraktivní nejen pro to, jak vypadají, ale i pro pocit, který v místnosti a celém domě vyvolávají. Spojení s matkou zemí, fakt, že nejsou okoukané jako konvenční omítky a navíc jsou krásné. Každopádně hliněná omítka je velmi moderní a žádaná v domech starých, rekonstruovaných i novostavbách. Dokonce ani panelákům se nevyhýbá. Hliněná omítka se dá považovat za zdravější variantu, my Hlinaři osobně do hliněné omítky nepřidáváme nic, co by zavánělo průmyslovou či jakoukoliv jinou úpravou. Žádná syntetická pojiva, žádné plastifikátory, žádné syntetické barvy.

Hlína v omítce umí pracovat se vzdušnou vlhkostí, a tím vlastně docela pěkně omezí případný vznik plísní. Pokud máte difuzně otevřenou stavbu, pak hliněná omítka difuzní otevřenost zachová. Pokud ale difuzně otevřenou stavbu nemáte, i tak si můžete užívat pohledu na hlínu na zdi, to se nevylučuje. Pokud vás hlína láká, prostě ji nahoďte, nebojte se, že by váš domov nebo péče o něj nějak utrpěla. Hliněné omítky se v každodennosti chovají v podstatě stejně jako omítky konvenční. A zároveň cítíte, jak z nich dýchne teplo a útulno domova. Stačí mrknout na fotky.

Další příbuzné otázky

Jaký je rozdíl mezi benátským a marockým štukem?

Veliký - benátský štuk není sám o sobě vhodný do míst s odstřikující vodou. Marocký štuk je vhodný do sprchových koutů, k vaně (i do vany), na podlahu. Nahrazuje funkci obkladů.

Je možné aplikovat hliněnou omítku přímo na běžnou omítku?

Na běžnou omítku bez nátěru lze dát hliněnou omítku snadno. Pokud je opatřena nátěrem, je potřeba zvolit složitější postup.

golem hlinař

Další informace k této službě si můžete zjistit zde