Hliněné omítky

Hledáte spolehlivou partu hlinařů pro realizaci hliněných omítek na klíč? Gratulujeme, právě jste našli.

S hlínou si umíme dobře poradit

Realizace omítek na klíč

Pracujeme s ověřenými dodavateli hliněných omítek a ovládáme tradiční i moderní postupy nanášení hliněných omítek pro vaši nemovitost.

Renovace hliněných omítek

Potřebujete zařídit citlivou rekonstrukci památkově chráněných budov či vašeho stavení? Pomůžeme vám renovovat hliněné omítky do jejich původního stavu.

Omítkářské poradenství

Necháte si dobře poradit, abyste si ušetřili čas a práci? Protože podle nás rada zadara je drahá rada, poskytujeme placené profesionální poradenství.

"Výborná spolupráce, dobré ceny, citlivý přístup k estetice historických staveb."

Name Surname

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat."

Name Surname

Position, Company name

Realizace hliněných omítek

Dokážete si představit, jak budou vypadat hliněné omítky u vás v interiéru?

Podbřežice interiér

Ptáte se

Máme pro vás bohatou zásobu odpovědí na nejčastější dotazy a spoustu odpovědí u nás naleznete zdarma. Pokud nemůžete najít odpověď na svůj dotaz, rádi vám vyjdeme vstříc odbornou konzultací.

Jaký je rozdíl mezi benátským a marockým štukem?

Rozdíl mezi benátským a marockým štukem je ve schopnosti nenasákat vodu. Benátský štuk pro styk s vodou není vůbec vhodný. Oproti tomu marocký štuk je super do sprchových koutů, k vaně (i do vany), na podlahu, do koupelny, na wc, kolem kuchyňské linky a podobně. Nahrazuje fuknci obkladů. Je potřeba ho ale čistit trochu jinak, než klasické obklady.

Je možné aplikovat hliněnou omítku přímo na běžnou omítku?

Na běžnou omítku bez nátěru lze dát hliněnou omítku snadno. Pokud je opatřena nátěrem, je potřeba zvolit složitější postup a povrch si připravit.

Kolik stojí 1m2 hliněné omítky?

Pro hrubý odhad ceny realizace hliněných omítek používáme jednoduchý přepočet. Ve chvíli, kdy budete mít změřené m2 stěn, stačí toto číslo vynásobit 1200 Kč. V současné chvíli je to koeficient, který používáme k odhadům cen. V této sumě je zahrnuta jak práce a kupovaný materiál, tak i náklady na ubytování, dopravu a vše ostatní potřebné. Pokud se budeme snažit ušetřit a vy přiložíte ruku k dílu, možná se dostaneme k 1000 kč/m2. Pokud si člověk začne hrát s detaily, barvami a tvary, hravě se dostane nad 1500 Kč/m2. Pokud vás tyto částky neodradí, můžeme přejít k dalším krokům a hledat způsoby, jak vaše přání proměnit v realitu.

STRUČNÁ ODPOVĚĎ - od 1000 Kč/m2 do 1500 Kč/m2

Co dělat, když ušpiním hliněnou omítku?

Pokud je znečištění jen lehké, doporučujeme si zvyknout. Vše se časem okouká. Pokud je znečištění větší, postupujte stejně jako při opravě hliněných omítek - buď lokálně, do ztracena nebo celou zeď.

Existuje bílá hliněná omítka?

Hliněné omítky se pomocí směsi pigmentů a jílu už dostávají k bílé barvě. Čistě/sněhově bílá to ovšem nebude. Hliněnou omítku můžete překrýt bílou barvou. Ztratí svůj hliněný půvab a už nepoznáte, že jde o hliněnou omítku, ale obarvit na bílo jde. Jinak se k bílé barvě bez syntetických pigmentů nedostanete.

Chcete být mezi našimi spokojenými klienty? Napište nám

Neváhejte se ptát. Rádi odpovíme ohledně všeho, co souvisí s naší společností nebo službami.
Budeme se snažit odpovědět vám co nejdříve.

Jsme k dispozici

Pole s hvězdičkou (*) jsou povinná.

Další služby