Je hliněná omítka vhodná do exteriéru?

Chcete mít hodně pěknou fasádu, že? Hliněnou omítku venku můžeme dát jen, když je zaručeno, že na omítku nebude pršet. Třeba když máte dostatečný přesah střechy nebo někde pod pergolu. Můžete to ale trošku víc promyslet a na hliněné jádro (1-2 cm) nanést vápenný štuk (ten vytvoří ochranu hlíny), čímž vytvoříte kombinaci, která funguje a zůstává difůzně otevřená.

Máte možnost hliněnou fasádu natřít hydrofobním nátěrem. Nátěr je třeba opakovat aspoň jednou za pět let podle toho, jak moc prší. My Hlinaři vám tuto cestu ale moc nedoporučujeme, je to škoda, příroda fuč. No ale nebojte, supr pro exteriér je prostě vápenná omítka. Snese déšť, je difůzně otevřená a víte, kdo ji umí hodně hezky, že?

Další příbuzné otázky

Kolik stojí 1m2 hliněné omítky?

Pro hrubý odhad ceny realizace hliněných omítek používáme jednoduchý přepočet. Ve chvíli, kdy budete mít změřené m2 stěn, stačí toto číslo vynásobit 1200 Kč. V současné chvíli je to koeficient, který používáme k odhadům cen. V této sumě je zahrnuta jak práce a kupovaný materiál, tak i náklady na ubytování, dopravu a vše ostatní potřebné. Pokud se budeme snažit ušetřit a vy přiložíte ruku k dílu, možná se dostaneme k 1000 kč/m2. Pokud si člověk začne hrát s detaily, barvami a tvary, hravě se dostane nad 1500 Kč/m2. Pokud vás tyto částky neodradí, můžeme přejít k dalším krokům a hledat způsoby, jak vaše přání proměnit v realitu.

STRUČNÁ ODPOVĚĎ - od 1000 Kč/m2 do 1500 Kč/m2

Co dělat, když ušpiním hliněnou omítku?

Pokud je znečištění jen lehké, doporučujeme si zvyknout. Vše se časem okouká. Pokud je znečištění větší, postupujte stejně jako při opravě hliněných omítek - buď lokálně, do ztracena nebo celou zeď.

golem hlinař

Další informace k této službě si můžete zjistit zde